Česky English
Breadcrumb navigation

Home > News > Vítězkou Jarní ceny 2023 Sandra Tomaidesová

Vítězkou Jarní ceny 2023 Sandra TomaidesováV neděli 7. května vyvrcholila v Chuchle Areně Praha parkurová Jarní cena. O vítězství ve stejnojmenné soutěži s překážkami do 145 centimetrů bojovaly v jejím závěru dvě jezdkyně. Z triumfu se nakonec radovala Sandra Tomaidesová.

Chuchelské závodiště se stalo v neděli 7. května dějištěm parkurové Jarní ceny Chuchle Arena Praha. Ta byla vrcholem nejen tohoto soutěžního dne, ale i stejnojmenného čtyřdenního mítinku. Šlo o jednohvězdové T, tedy parkur s překážkami do 145 centimetrů, vypsaný jako jednokolová soutěž s finále pro desítku nejlepších dvojic.

Finálové klání zahájil Karel Polák, který měl na startovní listině hned dva koně. S holandským hřebcem He´s Blue předvedl čistý výkon a do konečných výsledků tak zapsal pět trestných bodů, které nabral v základním kole. Barboře Vojtkové v sedle Contose II se vedlo méně, když ke dvěma chybám z první části přidala ve finále ještě jedno shození. Kristýna Nechanická, která startovala po ní s valachem Chestem, svou finálovou jízdu vzdala.

Výrazně lépe vyšla rozhodující část soutěže Michale Hanuščinové. Ve dvojici s dvanáctiletým valachem Perse Novaequi nechybovala a s jednou chybou z prvního kola vystřídala Karla Poláka v čele průběžného pořadí. Hned vzápětí ji ovšem překonal Radovan Cibere. Ten si spolu s oldenburským hnědákem Coquimbem přinášel do finále rovněž čtyři trestné body. V druhé jízdě pak už nezaváhal a s lepším dosaženým časem se ujal vedení.

Velké šance na dobré umístění měla Jana Francová. V prvním kole totiž zapsala pouze jeden trestný bod za překročení času. Jenže finále jí nevyšlo podle představ, když dovezla dalších deset trestných bodů. Sedmou finálovou dvojicí byli Karel Polák a Tallmann TN. Předvedli bezchybnou jízdu, ale lídra ohrozit nemohli. Ze základní části si totiž přinášeli zatížení pěti trestnými body.

Bylo zřejmé, že rozhodovat se bude mezi posledními třemi jezdci. Martin Šoupal s belgickým valachem Chicque-K přicházel do finále s nulou a ani napodruhé neinkasoval trestné body. S dosaženým časem 54,20 sekundy čekal, jak dojedou jeho dvě soupeřky.

Lepší výkon podala hned první z nich – Sandra Tomaidesová s devítiletou klisnou Kyren. Nejenže udržela i ve finále čisté konto, ale překonala čas Martina Šoupala o bezmála tři sekundy. Poslední finalistka Anna Helebrantová předvedla také výborný výkon, když s Cikaddem projela cílem bez trestných bodů. Ale na vedoucí jezdkyni půl sekundy ztratila. Vítězkou Jarní ceny Chuchle Areny Praha se tak stala Sandra Tomaidesová, druhé místo brala Anna Helebrantová a třetí dojel Martin Šoupal. 

Doplňme, že nedělní parkur stupně S** na čas ovládl Albert Písařík na hanoverském hřebci Silbermond a L** vyhrál v rozeskakování Jakub Hurtík s Antilopou.