Česky English
Breadcrumb navigation

Home > News > V Memoriálu Jany Holé triumfoval Miloslav Příhoda

V Memoriálu Jany Holé triumfoval Miloslav PříhodaDruhý ročník Memoriálu Jany Holé přilákal do Chuchle Areny Praha během posledního srpnového víkendu na domácí poměry hvězdnou sestavu jezdců. Vítězství ukořistil nakonec Miloslav Příhoda a na předních příčkách figurovali i Vladimír Tretera, Mariana Michlíčková a Anna Kellnerová.

Do hlavní soutěže čtyřdenního mítinku, který Chuchle Arena Praha uspořádala druhým rokem na počest zesnulé stavitelky parkurů Jany Holé, nastoupilo 29 dvojic. Tři z nich tvořila se svými svěřenci Mariana Michlíčková a se všemi postoupila do finálové části. 
Do zkráceného parkur nastupovala jako první na hřebci Dalton de Tiji, ale stejně jako v základním parkuru, i tentokrát jednou chybovala a skončila šestá. Kamil Papoušek s valachem Vivano Blue přidal ke čtyřem bodům dalších osm, což pro něj znamenalo konečné deváté místo. 
Prvním, kdo zopakoval čistou jízdu, byl Miloslav Příhoda ve dvojici s valachem Carman. Po něm následovala znovu Mariana Michlíčková, a to v sedle valacha Departure S. Byla současně poslední startující s penalizací z úvodu soutěže. Bohužel tentokrát do cíle nedojela, neboť Departure S třikrát odmítl skočit zeď. 
Janovi Štětinovi s valachem Jumango se již tolik nedařilo jako při první jízdě a inkasoval osm trestných bodů. Čas měl pomalejší než Michlíčková s Daltonem, a tak ve výsledkové listině figuruje na sedmém řádku. Mezi nejrychlejší dvojice se neřadila ani Tereza Prášková na valachovi Entracte d´Austral, ale díky pouhým čtyřem bodům obsadila páté místo. 
Naopak Vladimír Tretera na valachovi Gangster v/h Noddevelt, který upustil od plánu účastnit se na přelomu srpna a září mistrovství Evropy v italském Milanu, útočil na vítězství. Celým kurzem projel bez penalizace v čase 44,86, tudíž na Miloslava Příhodu ztrácel ještě čtyři setiny sekundy. Osmibodový výsledek předvedl Filip Doležal s valachem Enzo / Epson des Fresnes. Jemu časomíra ukázala hodnotu 48,49, a tak se musel spokojit s osmou příčkou.
Poslední, kdo mohl předstihnout Miloslava Příhodu, byla Anna Kellnerová na klisně Valencia V Z. Jenže jednou chybovala a poté i mírně zvolnila tempo, kvůli čemuž se umístila těsně pod pomyslnými stupni vítězů.