Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vítězem VC Prahy Aleš Opatrný s koněm Dukato VTH

Vítězem VC Prahy Aleš Opatrný s koněm Dukato VTHBěhem posledního červencového víkendu hostila Chuchle Arena Praha první mítink Českého skokového poháru ve své historii. Program jednotlivých soutěží probíhal již od čtvrtka a představilo se v něm celkem více než 900 dvojic.

První finále, série Amateur Tour, proběhlo v sobotu. Vítězem se stal Natan Peca, na druhém místě skončila Jana Nosková a třetí Pavla Fuchs.

Nedělní den už byl věnovaný pouze finálovým soutěžím. Jako první se jelo finále Czech Junior Cupu, do jehož rozeskakování se dostalo neuvěřitelných 23 dvojic. Nejrychlejší byla Tereza Svobodová, na druhý stupínek vystoupala Nikola Egrová a třetí dokončila Karolína Dvořáková.

Ve finále U25 tři nejvyšší příčky obsadily Linda Portychová, Petra Pařenicová a opět Linda Portychová se svým druhým koněm.

Celý program vyvrcholil Velkou Cenou Prahy. Náročné základní kolo dokončily bez trestných bodů pouze tři dvojice a další čtyři dvojice nasbíraly jen lehkou časovou penalizaci jednoho trestného bodu, do finále se probojovalo nejlepších deset dvojic ze základního kola. Brilantní jízdu předvedl Jan Štětina s koněm Gylord-S, který jako první zapsal dvojitou nulu. Po něm zajel znovu čistě Ondřej Zvára s Quimerem-M. V nejrychlejším čase a v absolutně čistým kontem dojel do cíle Aleš Opatrný s valachem Dukato VTH, a stal se tak vítězem Velké Ceny. Druhé místo bral Ondřej Zvára a třetí Jan Štětina. Čtvrté místo obsadil znovu Ondřej Zvára, tentokrát se svým famózním hřebcem Canto Lano Arcus, a na pátem místě byl Aleš Opatrný s valachem Carman.

Výsledky

Parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha bude pokračovat ve dnech 6. až 9. srpna Mistrovstvím ČR dětí a juniorů.