Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mistrovství ČR dětí a juniorů poprvé v Chuchli

Mistrovství ČR dětí a juniorů poprvé v ChuchliVe dnech 6. až 9. srpna pokračuje parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha další významnou akcí. Moderní multifunkční areál koňských sportů přivítá poprvé ve své historii Mistrovství České republiky dětí a juniorů. Během čtyřdenních závodů se představí 235 koní a 151 mladých jezdců a jezdkyň.

 

Tituly pro jednotlivce i družstva

O mistrovské tituly, medaile a poháry se bude bojovat celkem v pěti kategoriích. Jednotlivce, rozdělené na děti (12-14 let), mladší juniory (14-16 let) a starší juniory (17-18 let) čekají v průběhu pátku až neděle tříkolové soutěže. Družstva dětí a juniorů před sebou mají dvoukolové soutěže, které se uskuteční v pátek a v sobotu. Čtvrtek je vyhrazen zahajovacím tréninkům, od pátku se již závodí. Soutěže začínají vždy ráno v 8.00 hodin a budou trvat do odpoledne či podvečera. Autorem kurzů parkurů bude mezinárodní stavitel FEI level 3 Marc Debaere z Belgie.

Slavnostní nástup ekip proběhne po skončení pátečních soutěžních kol. Sobotní večer, kdy již budou známi vítězové soutěží družstev, je vyhrazen pro tradiční „Párty mistrů“.

 

Bohatý doprovodný program

Velice pestrý program je připraven také pro diváky, kteří mají po všechny dny vstup zdarma (psi mají vstup povolen, ale pouze na vodítku). V sobotu a v neděli budou pro děti k dispozici skákací hrady a za příznivého počasí se nejmenší návštěvníci mohou zdarma svézt na ponících. Dalšími doprovodnými lákadly víkendových dnů bezesporu budou populární water zorbing (10.00-16.00) a stánek s dočasným tetováním (12.00-16.00).

Publikum se může těšit také na ukázky dvou dalších sportů: v sobotu kolem poledne (v přestávkách mezi prvními parkurovými soutěžemi) to bude dogdancing, v neděli v podobném čase pak králičí hop.

Prodejní stánky představí firmy Equiservis, Libich, Tucci, Horse Spirit a Cool Horse.

Celý program doplní prezentace vozů značek Land Rover a Jaguar, přičemž k vidění bude také zcela nový model Land Rover Defender v předvedení autosalonu Dajbych.

Občerstvení je zajištěno ve foodtrucku přímo u kolbiště, kde budou dále stánky se sladkostmi, Aperolem či trdelníky, případně v restauraci v dostihové tribuně.

 

Orientační časový harmonogram:

čtvrtek 6. srpna

10.00-18.00 hodin: tréninky

19.00 hodin: losování soutěží družstev

pátek 7. srpna

8.00 hodin: začátek soutěží MČR (1. kola všech pěti kategorií)

20.00 hodin: slavnostní nástup, LED show

sobota 8. srpna

8.00 hodin: začátek soutěží MČR (2. kola všech pěti kategorií, finále soutěží družstev)

20.00 hodin: „párty mistrů“

neděle 9. srpna

8.00 hodin: nemistrovská soutěž „last chance“

10.00 hodin: začátek soutěží MČR (závěrečná kola tří kategorií jednotlivců)