Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jarní cenu ovládl Karel Polák

Jarní cenu ovládl Karel PolákJarní cena Chuchle Areny Praha vyvrcholila v podobě jednokolové soutěže s finále na obtížnosti T* v neděli 8. května. Na překážkách vysokých 145 centimetrů jako jediný nechyboval Karel Polák v sedle plemenného hřebce Tallmanna TN a právem zvítězil.

Nedělní závěr prvního letošního parkurového podniku v Chuchle Areně Praha se nesl ve velmi poklidném a pohodovém duchu. O napínavou sportovní podívanou nebylo však nouze, což velmi ocenila po celý den zaplněná tribuna diváky. 

Do hlavní soutěže celého čtyřdenního mítinku, tedy Jarní ceny Chuchle Arena Praha, bylo přihlášeno deset dvojic a z nich se osm rozhodlo startovat i v závěrečném finále. Parkur vysoký 145 centimetrů nejlépe sedl dvojici Karel Polák a Tallmann TN, která neshodila ani jednu překážku a s pouhými dvěma trestnými body za čas si dojela pro vítězný titul. 

Druhé místo si se čtyřmi trestnými body ze základního kola pojistil bezchybnou jízdou ve finále Jakub Štěrba v sedle hřebce Heartvit ZH. Na třetím místě skončila rovněž dvojice se čtyřmi trestnými body a bezchybně zajetým finále, avšak s horším časem. To byli Matěj Kotalík a valach Quaid P. Mezi dekorovanými dále nechyběli Ondřej Nágr, Aleš Daněk a Petr Kuba.