Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Cenu Eliota vyhrál Matěj Kotalík

Cenu Eliota vyhrál Matěj KotalíkParkurová sezona v Chuchle Areně Praha vyvrcholila v neděli 10. října prostřednictvím Ceny Eliota 2021. Do jednokolové soutěže s finále, jejíž překážky odpovídaly obtížnosti T*, nastoupilo dvacet dvojic. Zvítězili Matěj Kotalík a Cesano V.

V Chuchle Areně Praha se odehrál již třetí ročník podzimní Ceny Eliota. Pro tento rok byla do areálu pozvána maďarská stavitelka Magdolna Erdélyi, jež se společně se svým týmem starala o přípravu parkurových kurzů vysoké obtížnosti. Vrcholem třídenní parkurové události bylo nedělní T*, do něhož bylo přihlášeno dvacet dvojic. Do finále se po základním kole kvalifikovalo dvojic deset a mezi nimi se hned třikrát objevila úspěšná juniorka Anna Helebrantová. Té nakonec patřilo místo čtvrté s Cikaddem, šesté s Epem van de Achterhoek Z a desáté s Gretou SW. 
 
Výhodnou pozici ve finále měl také Matěj Kotalík, který se do zkráceného parkuru probojoval se svými dvěma koňmi. Jako jediný pokračoval s čistým kontem ze základního kola a když nechyboval ani při finálové jízdě, tak bylo rozhodnuto o jeho vítězství s Cesanem V. 
 
Teprve sedmnáctiletá Petra Pařenicová vstupovala do finále se čtyřmi trestnými body ze základního kola, a to byl také konečný bodový příděl pro tuto jezdkyni. S koněm Evergreen P nechybovala ve finále a patřila jí druhá příčka. Téměř o pět vteřin pomaleji ukončil své druhé vystoupení Ondřej Nágr s D.Amelusinou R22 a skončil se čtyřmi trestnými body třetí. 
 
Nejlepších deset dvojic si rozdělilo finanční ohodnocení šedesát tisíc korun českých a závěrečným ceremoniálem se uzavřela parkurová sezona 2021 v areálu Chuchle Arena Praha.