Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tretera s Gangsterem ovládl Velkou cenu Prahy

Tretera s Gangsterem ovládl Velkou cenu PrahyČlen reprezentačního A-kádru Vladimír Tretera se svojí stájovou jedničkou Gangsterem V/H Noddevelt opět prokázal své kvality, když nenašel přemožitele ve Velké ceně Prahy. Nechybělo přitom mnoho a předstihla jej Tereza Svobodová s Britanií.

Třicet pět dvojic nastoupilo do parkurové Velké ceny Prahy, která byla vrcholem čtyřdenních závodů v Chuchle Areně Praha. Pěti z nich se podařilo překonat základní parkur bez penalizace.

Do finále soutěže na stupni obtížnosti T**, kdy překážky dosahují až 150 centimetrů, postoupil také Filip Doležal s Colombem, jenž sice nechyboval, ale do cíle dovezl jeden trestný bod za překročení času. Rozhodl se však dále nepokračovat, a tak diváci mohli sledovat v závěrečné části celkem devět dvojic. Čtyři si nesly čtyři trestné body za jednu chybu v základním parkuru.

Alžběta Morávková s Catarem 1 i Přemysl Adam na Cachasovi i napodruhé shodili jednu z překážek a s osmi trestnými body obsadili osmé a deváté místo. Morávková měla čas 50,35 a Adam byl o tři setiny pomalejší.

Tereza Svobodová s April Z finále dokončila čistě a skončila nakonec se čtyřmi body šestá před Jaroslavem Jindrou s Cornets Ninjou. Ten byl jedním z jezdců, kteří do finále postupovali s čistým štítem, ale později se chybě neubránil a čas měl o něco pomalejší než Svobodová, jež se připravovala mezi tím na svůj druhý finálový start s Britanií. Naopak výrazně rychlejší byl Aleš Opatrný s Lysanderem 130. Také on měl z úvodu soutěže čtyři body, a jelikož k nimž již žádný nepřidal, tak se s časem 46,89 ujal vedení. 

Prvním, komu se podařilo obě části Velké ceny Prahy dokončit s nulou na bodovém kontě, byl Jan Štětina v sedle Gylorda-S. Jemu časomíra ukázala hodnotu 52,63. Dalo se tak očekávat, že další startující Vladimír Tretera na Gangsterovi V/H Noddevelt bude na tento výsledek útočit ve výrazně ostřejším tempu. Tak se i stalo a tato dvojice, která se před dvěma týdny vrátila z mistrovství světa v dánském Herningu, se ujala vedení díky času 44,85 vteřiny. 

Předposlední na startu byla již zmíněná Tereza Svobodová s Britanií. Teprve devatenáctiletá jezdkyně se rozhodně nenechala zastrašit a pokusila se aktuálního lídra překonat. Málem se jí to podařilo, neboť dokončila v nejrychlejším čase 43,54. Jenže chybovala na úplně posledním skoku a posunula se tak až za Štětinu s Gylordem-S. 

Posledním, kdo mohl zamíchat pořadím, byl loňský vítěz pražské Velké ceny Petr Dohnal s Tashitou. Tempo však zvolil od začátku vlažnější, když zaznamenal chybu, bylo jasné, že vítězem se stává Vladimír Tretera. Petr Dohnal byl pátý za čtvrtým Alešem Opatrným, třetí Terezou Svobodovou a druhým Janem Štětinou.