Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Na startu v Chuchli bude i olympijský tým!

Na startu v Chuchli bude i olympijský tým!Po delší přestávce, způsobené celosvětovou pandemií, přivítá Chuchle Arena Praha také parkurové jezdce a příznivce této disciplíny, a to ve dnech 10. až 14. června 2020. Na startu se mohou diváci těšit mimo jiné i na zástupce reprezentačního týmu ČR, který se kvalifikoval na OH v Tokiu. Do Chuchle zavítají Anna Kellnerová, Aleš Opatrný, Ondřej Zvára i zástupce za disciplínu všestrannost Miloslav Příhoda. Celková finanční dotace závodů činí 240 tisíc korun.

Na programu čtyřdenních skokových závodů Chuchle Arena Tour I. budou soutěže od obtížnosti Z až do T*, neděle pak bude patřit pony jezdcům. Nejvyšší Velká červnová cena Chuchle s finanční dotací 60 tisíc korun se uskuteční mimořádně již v sobotu 13. června, a to z důvodu termínové kolize s ČSP ve Zduchovicích. S ohledem na změny v kalendáři, které byly způsobeny nuceným posunem sezony, dochází k častému překrytí termínů národních závodů. Snahou organizačního týmu v pražské Chuchli tedy bylo vyjít vstříc jezdcům, aby měli po dlouhé odmlce možnost absolvovat se svými čtyřnohými svěřenci co nejvíce závodů a dohnali tak přestávku ve své přípravě.

V Chuchle Areně Praha se v průběhu zimy ani „koronavirové pauzy“ nezahálelo, a tak návštěvníky závodiště čeká velká řada novinek. Jezdci určitě přivítají inovace v areálu, rozšířenou kapacitu ustájení, a především daleko větší rozměry opracoviště. K dispozici budou mít také novou pískovou arénu v blízkosti stájí, která bude sloužit k opohybování koní. Pro diváky je kromě kvalitnějšího zázemí okolo závodního kolbiště a tradiční výtečné gastronomie, připravena zcela nová a komfortní mobilní tribuna s kapacitou přibližně 500 osob. Průběžné výsledky a startovní pořadí budou moci sledovat, jak jezdci na opracovišti, tak i diváci prostřednictvím nových LED světelných tabulí, instalovaných u obou arén.

Co se týká programu závodů 2020, byl pro jezdce nově zařazen seriál Chuchle Arena Praha Tour, který bude mít tři kola a finále se pak uskuteční při říjnové Ceně Eliota 9. až 11. října. Soutěžit a sbírat body v seriálových soutěžích mohou jezdci v následujících kategoriích:

  • Amateur Tour (parkury stupně Z, ZL)
  • ChildrenTour (parkurystupněL*,L**)
  • Junior Tour (parkury stupně S*, S**)

V sezoně se pak příznivci disciplíny skoky mohou těšit na 6 závodních víkendů, jejichž vrcholem bude bezesporu MČR dětí a juniorů a Český skokový pohár - Velká cena Prahy.