Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Cenu Eliota vyhrál Aleš Opatrný

Cenu Eliota vyhrál Aleš OpatrnýDruhou kompletní parkurovou sezónu v Chuchle Areně Praha zakončil o druhém říjnovém víkendu druhý ročník Ceny Eliota. Eliot je doposud jediným českým koněm, který v sedle s Františkem Venturou vyhrál olympijské hry ve skocích. Možná trochu symbolicky necelý rok před olympiádou v Tokiu vyhrál Cenu Eliota v Chuchle Areně Praha Aleš Opatrný, který je na sportovní svátek do Japonska kvalifikován.

Aleš Opatrný byl jediným, kdo v nedělní Ceně Eliota, která se tradičně jezdí druhý říjnový víkend v Chuchle Areně Praha, postupoval do finálové části soutěže bez trestných bodů, a to hned se dvěma koňmi. S Dukatem VTH i s klisnou Elegance 1 čistou jízdu zopakoval a obsadil s touto dvojicí koní první i druhé místo. Třetí skončil Rudolf Doležal na klisně Salaně, když zapisoval pouze dva trestné body v základním parkuru.

Nulu na bodovém kontě měl ve finále i Jaroslav Jindra s Kigali, ale ten si nesl bodové zatížení čtyřmi body z úvodu soutěže. Nebýt toho, byl by vítězem on, neboť jeho čas 55,58 sekundy byl o dvě desetiny rychlejší, než měl Opatrný s Dukatem. (JM)